Reklama

Reklama

Tusk odpowiada Ciprasowi: "Nie widzę woli zmian"

"Grecja może zawsze domagać się finansowego wsparcia od partnerów na podstawie wspólnie uzgodnionych norm. W Europie drzwi do negocjacji pozostają zawsze otwarte w duchu solidarności i odpowiedzialności" – w ten sposób przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował w liście premiera Aleksisa Ciprasa o nieprzedłużeniu pomocy dla Grecji.

Przypomnijmy, że poniedziałek Cipras poprosił Tuska o przedłużenie na kolejny miesiąc wygasającej 30 czerwca pomocy finansowej. Przewodniczący Rady Europejskiej odmówił.

"Wasz rząd zerwał negocjacje na temat kompromisowego porozumienia. W konsekwencji, nie mogliśmy przedłużyć programu pomocy" - poinformował Tusk.

"Po konsultacjach z przywódcami i w związku z brakiem nowych czynników, nie widzę woli do zmienienia stanowiska ministrów finansów z posiedzenie 27 czerwca" - napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

30 czerwca mija termin zwrotu 1,6 miliarda euro pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu przez Grecję. Tego samego dnia wygasa program pomocy finansowej dla Aten. Na razie wszystko wskazuje na to, że Grecja zbankrutuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje