Reklama

Reklama

Rosyjska prasa: Europa nad przepaścią

"Europa nad przepaścią" - "Rossijskaja Gazieta" tym tytułem sugeruje złą atmosferę wśród państw europejskich. Rządowy dziennik twierdzi, że na warszawskim szczycie NATO mogą zapaść decyzje, które podważą wzajemne zaufanie i bezpieczeństwo w "starym świecie".

Rozmówcą gazety jest rosyjski ambasador przy OBWE Aleksandr Łukaszewicz. Dyplomata jest zdania, że Zachód, wykorzystując kryzys ukraiński, zniszczył wszystkie ważne mechanizmy współpracy.

Reklama

"I teraz w nowych realiach, oni proponują Rosji odbudowę dialogu, nie rezygnując przy tym ze swoich sankcji i innych niezgodnych z prawem działań" - stwierdza rosyjski dyplomata.

Łukaszewicz zwraca uwagę, że kraje Unii Europejskiej mają do rozwiązania dwa poważne problemy. Jeden związany z Ukrainą, a drugi z Brexitem.

W jego opinii, z tym pierwszym nie będą mogły sobie poradzić, dopóki władze w Kijowie nie zaczną realizować porozumień mińskich. Natomiast kwestia Brexitu, jak tłumaczy, nie doprowadzi do rozpadu Unii, ale poszczególne państwa będą wyraźniej demonstrować swoje własne zdanie na międzynarodowych forach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne