Reklama

Reklama

Pierre Moscovici chce zastąpić Jean-Claude'a Junckera

Komisarz UE ds. gospodarczych i finansowych, francuski socjalista Pierre Moscovici zapowiedział w wywiadzie dla niedzielnego wydania niemieckiego dziennika "Die Welt", że zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

"Kandydowanie na urząd przewodniczącego Komisji (Europejskiej) mogłoby być interesujące" - powiedział Moscovici. Były francuski minister finansów zastrzegł, że nie zamierza walczyć o stanowisko "tylko dla samej kampanii", lecz naprawdę chce wygrać.

"Europejska socjaldemokracja znajduje się w kryzysie. Brakuje jej zwartości, przywództwa i pomysłów. Nie wiadomo, czy w ciągu dwóch lat będziemy w stanie to odbudować" - oświadczył unijny komisarz. "Musimy stworzyć program, który pozwoli na likwidację nierówności w Europie" - dodał. 

Reklama

"Die Welt" zwraca uwagę, że Moscovici jest pierwszym politykiem, który wyraził publicznie chęć kandydowania na stanowisko szefa KE.

Decyzja o następcy Jean-Claude'a Junckera zapadnie w 2019 roku. Dziennik zauważa, że stanowisko szefa KE otrzyma zapewne, zgodnie z dotychczasową praktyką, polityk reprezentujący ugrupowanie, które za dwa lata wygra wybory do Parlamentu Europejskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy