Reklama

Reklama

Niemiecka prasa: Unia Europejska w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Kompromis z Wielką Brytanią, wynegocjowany na ostatnim unijnym szczycie, jest deprymujący, ale właściwy- ocenia niemieckie dziennik "Sueddeutsche Zeitung". W Brukseli trzeba było ratować co się dało – pisze komentator gazety.

Jak czytamy, Wielka Brytania nie musi już zmierzać do szlachetnego celu jakim jest budowa coraz bardziej zintegrowanej Europy. Londynowi pozwolono wybierać rodzynki z ciasta. Pozostałe kraje członkowskie muszą zjeść resztę.

Komentator gazety ocenia, że to bezczelne i niesprawiedliwe. Mimo to, ugoda z brytyjskim premierem Davidem Cameronem była właściwa.

"Unia Europejska znajduje się bowiem w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zarówno od środka jak i od wewnątrz działają siły, które chcą zniszczyć ten unikatowy projekt" - pisze.

Reklama

Jak czytamy, utrata Wielkiej Brytania w takim momencie, mogłaby okazać się dla Wspólnoty zabójcza.

Kompromis z Brukseli pokazuje jednocześnie w jak opłakanym stanie jest Unia Europejska. Prawie wszyscy członkowie chcą wywalczyć jak najwięcej dla siebie. Prawie nikt już nie pyta, jak można pomóc wspólnej sprawie - czytamy w "Sueddeutsche Zeitung".

Reklama

Reklama

Reklama