Reklama

Reklama

Nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE

Nadzwyczajne spotkane ministrów spraw zagranicznych państw UE odbędzie się w piątek w Brukseli - poformowało PAP źródło dyplomatyczne. Tematem ma być sytuacja geopolityczna w związku z zabiciem w amerykańskim ataku irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

"Na piątek zaplanowano nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE" - powiedziało PAP źródło w Brukseli.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że spotkanie ma rozpocząć się o godz. 14.

Eskalacja konfliktu na linii Iran-USA

Amerykańskie lotnictwo w nocy z czwartku na piątek przypuściło w Bagdadzie atak, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani i dowódca irackiej proirańskiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis.

Iran i wspierane przez niego jemeńskie szyickie milicje Huti oraz libański Hezbollah zapowiedzieli działania odwetowe.

Parlament Iraku na nadzwyczajnej sesji w niedzielę uchwalił rezolucję, wzywającą rząd do podjęcia działań zmierzających do zakończenia obecności w Iraku wszystkich zagranicznych żołnierzy, w tym oddziałów amerykańskich.

Reklama

Prezydent USA Donald Trump w niedzielę kolejny raz groził na Twitterze Iranowi ewentualnym atakiem. W reakcji na to komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA oświadczyła, że to parlamentowi przysługują uprawnienia do wypowiadania wojny.

Z Brukseli Łukasz Osiński 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy