Reklama

Reklama

Małgorzata ​Jarosińska-Jedynak: KE zgodziła się na rozporządzenie

"Komisja Europejska zaakceptowała rozporządzenie, które umożliwi udzielanie wsparcia z funduszy UE na specjalnych, bardzo korzystnych, antykryzysowych warunkach" - poinformowała w środę wieczorem na Twitterze minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

"Właśnie dostałam info, że Komisja Europejska zaakceptowała nasze rozporządzenie, które umożliwi udzielanie wsparcia z instrumentów finansowych #funduszeUE na specjalnych, b. korzystnych, antykryzysowych warunkach. Jesteśmy już na finiszu. Jeszcze uzgodnienia z RCL i podpis" - napisała szefowa MFiPR.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy z instrumentów finansowych w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020 w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Projekty rozporządzeń

Na początku kwietnia Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało o przesłaniu do Komisji Europejskiej projektów dwóch rozporządzeń, które umożliwią uruchomienie pomocy z funduszy unijnych dla firm dotkniętych kryzysem. Pozwalają one udzielić pomocy firmom dotkniętych kryzysem ze środków unijnych w ramach programów operacyjnych na lata 2014-2020.

Reklama

Aby oba rozporządzenia mogły zostać wydane, ich treść musi być uzgodniona z Komisją Europejską - tłumaczyła wówczas Jarosińska-Jedynak.

Jak podawało MFiPR, po uzgodnieniach z Komisją i publikacji w Dzienniku Ustaw, rozporządzenia umożliwią udzielanie przedsiębiorcom wsparcia z funduszy unijnych w formie dotacji, pomocy zwrotnej, pożyczek i gwarancji/poręczeń na nowych, antykryzysowych zasadach. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy