Reklama

Reklama

List Tuska do liderów UE przed poniedziałkowym szczytem

Donald Tusk widzi pierwsze oznaki porozumienia wśród państw Unii Europejskiej w sprawie uchodźców. Tak szef Rady Europejskiej pisze w liście do liderów krajów Wspólnoty przed poniedziałkowym szczytem Unia-Turcja.

W celu przygotowania szczytu w Brukseli Donald Tusk spotykał się w tym tygodniu z przywódcami państw, przez które przeszła największa część migrantów, kierujących się do Niemiec i Skandynawii.

Jak tłumaczył Tusk, liderzy tych krajów są zgodni, że konieczne jest zakończenie praktyki przepuszczania imigrantów na północ Europy. Jego zdaniem, nie rozwiąże to wprawdzie problemu uchodźców, ale wszyscy uczestnicy szczytu powinni na to przystać.

Dzięki takiemu porozumieniu szlak przez zachodnie Bałkany, którym w 2015 roku dostało się do Europy blisko 900 tysięcy imigrantów, mógłby zostać zablokowany.

Reklama

Głównym tematem szczytu Unia-Turcja ma być kryzys migracyjny i - co się z tym wiąże - przyszłość strefy Schengen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy