Reklama

Reklama

Juncker poprosił o spotkanie Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zwrócił się w czwartek do premiera Słowacji Roberta Fico o zorganizowanie spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską.

"Zwróciłem się do premiera Roberta Fico o zorganizowanie razem z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej spotkania pomiędzy V4 i Komisją Europejską na ogólne tematy dotyczące spraw europejskich. Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił swoich kolegów do zorganizowanie takiego spotkania" - powiedział Juncker w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z Fico w Brukseli.

Reklama

Fico zaznaczył, że cieszy się z propozycji spotkania V4 z Komisją Europejską.

"Jeśli jednak będzie dyskusja na tematy ogólne, nie unikniemy też dyskusji na tematy szczegółowe. Mówię o tym, ponieważ format spotkań w grupie 27 czy 28 państw (członkowskich UE) nie jest wystarczający do pogłębionej dyskusji" - powiedział słowacki premier.

"Wierzę, że to spotkanie, które odbędzie się prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia oczekujemy ogłoszenia orędzia o stanie UE, pozwoli wyjaśnić wiele kwestii" - powiedział. Dodał, że w sprawie tego spotkania zwróci się do pozostałych krajów V4. "Potrzebujemy więcej spotkań w małym formacie" - zaznaczył Fico.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje