Reklama

Reklama

Dwie sprawy przeciwko Węgrom skierowane do Trybunału Sprawiedliwości

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE dwie sprawy przeciwko Węgrom - w sprawie węgierskich regulacji dotyczących szkolnictwa wyższego oraz finansowania organizacji pozarządowych.

Jak przekazała KE w uzasadnieniu, węgierska ustawa dotycząca NGO otrzymujących dotacje z zagranicy "dyskryminuje i nieproporcjonalnie ogranicza darowizny z zagranicy dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego". "Komisja jest również zdania, że Węgry naruszają prawo do zrzeszania się" - podała KE.

W przypadku uchwalonej w kwietniu 2017 r. nowelizacji węgierskiej ustawy o szkolnictwie Komisja wskazuje, że "wprowadza ona nieproporcjonalne ograniczenia wobec działań uniwersytetów z i spoza Unii Europejskiej".

Pozew przeciw Polsce

Wcześniej poinformowano też, że Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę przyjęcia uchodźców. Bruksela pozwała też Węgry, które nie przyjęły żadnej osoby w ramach programu relokacji i Czechy, które przyjęły kilkanaście osób, ale później wstrzymały wszelkie decyzje.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy