Reklama

Reklama

Dialog Obywatelski: Spotkanie z komisarzem Vytenisem Andriukaitisem

Dziś o godz. 16 w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się - w ramach Dialogu Obywatelskiego - spotkanie z komisarzem do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć w Interii.

W ramach organizowanego od dwóch lat przez KE Dialogu Obywatelskiego odbyło się już ponad 100 spotkań we wszystkich krajach członkowskich. Dzisiejsze spotkanie będzie czwartym w Polsce.   

"Przewodniczący Jean-Claude Juncker upoważnił wszystkich komisarzy do aktywności politycznej w państwach członkowskich i w ramach dialogów z obywatelami. Mają oni przedstawiać i promować wspólny program działań, słuchać propozycji i współpracować z zainteresowanymi stronami" - informuje na swojej stronie internetowej Komisja Europejska.

Reklama

Chcący wziąć udział w dzisiejszym spotkaniu musieli przejść rejestrację, jednak "osoby, które się nie zarejestrowały, ale przyjdą do BUW, będą wpuszczane do wyczerpania miejsc".

Dodatkowo, jak podaje KE, "aby umożliwić każdemu udział w dialogu będzie on transmitowany na żywo na stronie internetowej oraz na FB Komisji. Będzie też można zadawać pytania za pośrednictwem hashtaga na TT".

Spotkanie będzie można śledzić także w Interii.

Dlaczego do Polski przyjeżdża akurat komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności? "Oba te obszary są dla Polaków niezwykle ważne - tłumaczy KE - Dla przykładu polscy producenci trzody borykają się z Afrykańskim Pomorem Świń. Z kolei np. polscy producenci leków starają się sprostać konkurencji międzynarodowych koncernów, a pacjenci oczekują lepszego dostępu do świadczeń i lekarstw".

Jakich tematów można się spodziewać? Do priorytetów polityki Vytenisa Andriukaitisa należy m.in. zapewnienie równego dostępu do służby zdrowia, zwalczanie oraz zapobieganie chorobom oraz wszelkim problemom zdrowotnym współczesnego społeczeństwa, walka z marnowaniem żywności oraz rosnący problem odporności na antybiotyki. Komisarz jest również propagatorem polityki antytytoniowej oraz dbania o dobrostan zwierząt.

"Jak zwykle spodziewamy się pytań mocno skonkretyzowanych. Zapewne będą dotyczyć obu obszarów zainteresowania komisarza. Ponieważ zaprosiliśmy do udziału wielu przedstawicieli organizacji branżowych, dyskusja powinna być mocno merytoryczna" - przewiduje KE.

Na transmisję ze spotkania z komisarzem Andriukaitisem zapraszamy od godziny 16.

Więcej na temat spotkania znajdziecie TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama