Reklama

Błaszczak: Czas na nowy traktat. Koniec arogancji Brukseli

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak mówi, że wynik referendum w Wielkiej Brytanii pokazuje, iż czas na nowy unijny traktat. W radiowej Jedynce zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu rada ministrów zajmie się dalszym kierunkiem działań na forum Unii Europejskiej w tej sprawie.

Mariusz Błaszczak mówił, że polski rząd zamierza być aktywny i wyjść z inicjatywą.

"Trzeba wykorzystać tę sytuację, żeby uporządkować pewne sprawy w Unii Europejskiej, wprowadzić jasne zasady działania, oparte na jednej, uniwersalnej zasadzie pomocniczości"- powiedział minister.

Wyraził nadzieję, że obecny kryzys spowoduje, że - jak to ujął - "zmniejszy się arogancja Brukseli".

Kaczyński przestrzega: "To skończy się katastrofą"

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński mówił, że trzeba utrzymać Europę państw narodowych, najlepiej tworzących konfederację. Prezes PiS, komentując decyzję Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej, powiedział, że "stało się coś bardzo złego".

Reklama

Kaczyński podkreślał, że Wspólnota wymaga reform. "Mamy w Unii kryzys i właściwą odpowiedzią na niego nie jest trwanie w tym, co jest, bo to skończy się katastrofą" - powiedział.

Ocenił, że jeśli nie dojdzie do reformy Unii, kolejne kraje mogą chcieć podjąć taką decyzję jak Wielka Brytania. Wspomniał o Francji, Holandii, Austrii i Czechach.

Więcej na temat wywiadu Kaczyńskiego dla "Rzeczpospolitej" tutaj!

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Błaszczak

Reklama

Reklama

Reklama