Reklama

Białoruś: Sankcje są niesprawiedliwe

Przedłużenie ograniczeń wobec naszego kraju na kolejny rok nie licuje z duchem rozwoju współpracy między Białorusią i UE – oświadczył w poniedziałek rzecznik białoruskiego MSZ. Dodał, że Mińsk zamierza współpracować z UE w celu pełnego zniesienia sankcji.

"Uważamy, że sankcje są niesprawiedliwe i kontrproduktywne, a przedłużenie ograniczeń nie odpowiada duchowi współpracy między Białorusią i UE" - powiedział rzecznik MSZ Dźmitry Mironczyk, komentując decyzję Unii Europejskiej o utrzymaniu embarga na broń i sankcji dla czterech osób - urzędników i przedstawicieli resortów siłowych, podejrzewanych o związek ze zniknięciami opozycyjnych polityków w latach 1999-2000.

Z embarga na broń wyłączono sprzęt biathlonowy. "Liczymy na to, że za (tym - PAP) pozytywnym krokiem pójdą kolejne zdecydowane działania, które ostatecznie przeniosą do historii politykę wywierania presji na Białoruś - odpowiedzialnego partnera i sąsiada UE" - oświadczył przedstawiciel MSZ, dodając, że strona białoruska będzie kontynuować współpracę z Unią w celu pełnego zniesienia sankcji. 

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy