Niedawno wypuszczono z niewoli 15 kobiet w zamian za rosyjskich żołnierzy - poinformowano na oficjalnym profilu Ukrainy na Instagramie. Żołnierki w niewoli zostały ogolone na łyso, aby je upokorzyć.

15 ukraińskim kobietom zgolono w niewoli włosy

Od ponad miesiąca trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Wśród osób, które chwyciły za broń, by walczyć za ojczyznę, jest wiele ukraińskich kobiet.

"To najodważniejsze kobiety na świecie"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformowało, że niedawno doszło między stronami do wymiany jeńców. W zamian za rosyjskich żołnierzy okupanci wypuścili 15 pojmanych kobiet. Okazało się, że Rosjanie zgolili im włosy, aby je upokorzyć.

"To najodważniejsze kobiety na świecie. Nikt nie może ich poniżyć" - napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Instagramie, dołączając zdjęcie kobiet w mundurach.

Wojna w Ukrainie. Wymiana jeńców

1 kwietnia wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że w obwodzie zaporoskim w ramach wymiany jeńców z Rosją uwolnionych zostało 86 wojskowych, w tym 15 kobiet.

Dodał, że wymiana odbyła się zgodnie z ustaleniami grup negocjacyjnych.

Rosjanie opuścili Czarnobyl. Zabrali ze sobą zakładników

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zapewniła ze swej strony, że Ukraina "będzie walczyć o każdego" swego obywatela w niewoli i "wszystkich zabierze do domu".

Do pierwszej pełnowymiarowej wymiany jeńców pomiędzy Ukrainą i Rosją doszło 24 marca. Wówczas 10 ukraińskich wojskowych wymieniono na 10 rosyjskich.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video

"Liczę, że w Rosji dojdzie do przewrotu pałacowego". Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii