Reklama

Źródło: Putin spadł ze schodów. Wezwano lekarzy

Władimir Putin spadł ze schodów we własnym domu - podał rosyjski kanał Generał SWR na Telegramie. Według informacji podanych przez twórców kanału, po badaniu zdiagnozowano u niego stłuczenie kości ogonowej i tkanek miękkich.

Wiadomość o upadku Władimira Putina kanał podał 1 grudnia, utrzymując, że poprzedni dzień był dla Putina "bardzo niełatwy" i zakończył się "dość dramatycznie". Schodząc po schodach Putin upadł na kość ogonową i przewróciwszy się na bok zsunął się kilka stopni w dół; do incydentu doszło na oczach ochroniarzy, którzy pospieszyli mu na pomoc i wezwali lekarzy dyżurujących w rezydencji. 

Kanał Generał SWR utrzymuje, że podczas upadku doszło do "mimowolnej defekacji", ponieważ "Putin cierpi na chorobę nowotworową układu pokarmowego, przez co ma poważne problemy z trawieniem", a uderzenie w kość ogonową spowodowało nagły ból.

Reklama

"Po całościowych oględzinach i badaniu zdiagnozowano stłuczenie kości ogonowej i tkanek miękkich", samopoczucie pacjenta jest "stabilne" - twierdzą autorzy tych doniesień. Zapowiadają, że odbędzie się dochodzenie, by ustalić przyczynę upadku Putina. Nosi on bowiem specjalne obuwie zapobiegające poślizgnięciu się, a "schody w rezydencji uważane są za bezpieczne" - czytamy w publikacji. 

Informacje o otoczeniu Władimira Putina

Doniesienia kanału Generał SWR, który twierdzi, iż publikuje insiderskie informacje o Putinie i jego otoczeniu, odnotowały, zachowując dystans, media zachodnie, m.in. portal magazynu "Newsweek". W poprzednich miesiącach media takie jak "Mirror" czy "New York Post" powoływały się na doniesienia kanału dotyczące domniemanych problemów Putina ze zdrowiem.

Nazwa kanału to domniemane stanowisko jego założyciela, którym ma być były generał Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji. Jego nazwiska nie podano. W lutym 2022 roku kanał, założony dwa lata wcześniej, miał ponad 200 tys. subskrybentów. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Rosja | Wojna w Ukrainie 2022 | telegram

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy