Reklama

Źródła dyplomatyczne ONZ: Iran dostarczy Rosji setki rakiet i dronów

Rosja ponownie zamówiła w Iranie setki dronów i rakiet balistycznych - wynika z informacji pozyskanych przez źródła dyplomatyczne w ONZ, na które powołuje się agencja dpa. - Wiemy, że Iran planuje znacznie zwiększyć dostawy bezzałogowców i rakiet do Rosji - przekazały źródła. Amerykańska telewizja ABC podała wcześniej we wtorek, że Rosja wykorzystała wszystkie drony, które sprowadziła w sierpniu z Iranu.

Według anonimowych źródeł stacji, Moskwa w przeprowadzonych w ostatnich dniach bombardowaniach Ukrainy przestała używać sprowadzonych z Iranu dronów Shahed-136, które nazywane są "dronami-kamikaze", ponieważ eksplodują przy uderzeniu w cel, i bezzałogowców Mohajer-6, bo wyczerpała ich zapasy.

Wcześniejsze zmasowane rosyjskie ataki z użyciem irańskich dronów na Ukrainę, głównie cywilną infrastrukturę, spowodowały znaczne zniszczenia.

"Zamówienie zostało już złożone"

Rosja liczy teraz na uzupełnienie tych zapasów. - Jest pewne, że zamówienie zostało już złożone - podało źródło w ONZ.

Reklama

Wcześniejsze doniesienia m.in. "Washington Post", oparte na źródłach w amerykańskim wywiadzie, mówiły, że na początku listopada Iran zgodził się na produkcję swoich dronów na terytorium Rosji. Według Białego Domu, Teheran może też potencjalnie zaopatrzyć Rosję w rakiety balistyczne krótkiego zasięgu. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy