Reklama

Reklama

Żona Dmitrija Pieskowa wyjechała do Izraela. Jest objęta sankcjami

Tatiana Nawka, która od siedmiu lat jest żoną rzecznika Władimira Putina Dmitrija Pieskowa zatrzymała się w Izraelu – informują media. Żona Pieskowa jest objęta unijnymi i amerykańskimi sankcjami. Mimo obostrzeń Nawka pod koniec sierpnia spędzała wakacje w Grecji, o czym sama informowała w mediach społecznościowych.

Według izraelskiego portalu Ynet, na który powołuje się białoruski portal Belsat żona Dmitrija Pieskowa pojawiła się w ekskluzywnym hotelu Kempinski w Tel Awiwie. Stowarzyszenie Izraelscy Przyjaciele Ukrainy przekazało, że Nawka spędziła tam ostatnie kilka dni. 

- Podczas gdy ukraińscy uchodźcy mają wciąż kłopoty, żeby wjechać do Izraela, żona rzecznika Putina przebywa tutaj bez żadnych problemów - mówiła założycielka stowarzyszenia Anna Zarow, cytowana przez Belsat. 

Objęta sankcjami żona Pieskowa kolejny raz pojawiła się za granicą Rosji

Pod koniec sierpnia żona Dmitrija Pieskowa opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak spędza wakacje w Grecji. Na wideo można było zobaczyć, jak podczas tańczenia Zorby zaczyna tłuc talerze. Po fali krytyki Nawka usunęła nagranie. Kolejnym wyjazdem Nawka już się nie chwaliła w mediach społecznościowych. W ostatnim poście, który w poniedziałek dodała w serwisie Instargam składała życzenia urodzinowe dla męża, które określiła jako "najważniejszego mężczyznę w swoim życiu".

Reklama

Po publikacji nagrania z Grecji pojawiły się głosy, że żona Pieskowa zgodnie z przyjętymi obostrzeniami nie powinna wjechać na teren Unii Europejskiej. Tatiana Nawka, była łyżwiarka figurowa w związku z rolą jaką odgrywa Dmitrij Pieskow w agresji na Ukrainę w marcu została objęta amerykańskimi sankcjami. Natomiast w czerwcu została wpisana na unijną listę sankcyjną.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy