Reklama

Reklama

Żołnierze ogłaszają zdobycie Łymania. Opublikowano wideo

Wojska ukraińskie zwyciężyły w bitwie o Łyman. Kyrył Tymoszenko z biura prezydenta Ukrainy opublikował nagranie, w którym żołnierze ogłaszają przejęcie kontroli nad miastem. Na nagraniu widać jak Ukraińcy zrzucają z budynku flagi Rosji i Donieckiej Republiki Ludowej.

"Drodzy Ukraińcy, dziś siły zbrojne Ukrainy (...) wyzwoliły i przejęły kontrolę nad miastem Łyman w obwodzie donieckim" - powiedział jeden z żołnierzy w nagraniu zamieszczonym przez wiceszefa biura prezydenta Ukrainy.

Wcześniej w sobotę, w wieczornej odezwie do narodu, prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że "ukraińska flaga już jest w Łymanie, jeszcze trwają tam działania zbrojne, ale nie ma tam już ani śladu po jakimś tam pseudoreferendum".

Bitwa o Łyman. Rosyjskie wojska wycofały się "na korzystniejsze pozycje"

W sobotę rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj poinformował, że ukraińska armia weszła do okupowanego przez siły rosyjskie Łymanu.

Reklama

Później rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że "w związku z powstałym zagrożeniem okrążenia" jego wojska zostały wycofane na "korzystniejsze" pozycje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy