Reklama

Zmasowany rosyjski atak. Ukraińcy zniszczyli 21 z 33 rakiet wroga

Naczelny dowódca ukraińskiej armii, generał Wałerij Załużny przekazał, że obrona przeciwlotnicza Ukrainy zniszczyła w sobotę 21 z 33 pocisków odpalonych przez Rosję w prowadzonym od godzin porannych zmasowanym ataku rakietowym.

W godzinach porannych Rosja zaatakowała Kijów z użyciem rakiet S-400/S-300, które odpalone zostały z kierunku północnego - przekazał wojskowy.

Następnie, w godzinach popołudniowych i wieczornych Rosjanie zastosowali broń precyzyjną: pociski manewrujące Ch-101/Ch-555/Ch-22, pociski manewrujące Kalibr oraz pociski Ch-59. Zostały one wykorzystane do uderzeń w obiekty infrastruktury krytycznej - podkreślił Załużny.

Ataki na Ukrainie. 39 rannych, wśród nich dzieci

"Ogółem wróg dokonał blisko 28 ataków z użyciem rakiet różnych klas oraz pięciu ataków z użyciem kierowanych rakiet lotniczych. Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły 18 rakiet manewrujących i trzy kierowane rakiety lotnicze" - napisał generał w Telegramie.

Reklama

"Przekazuję wyrazy współczucia rodzinom zabitych. Pomścimy ich" - oświadczył Załużny. 

W wyniku zmasowanego ataku rakietowego Rosji na Ukrainę w sobotę późnym popołudniem zniszczona została część wielokondygnacyjnego budynku mieszkalnego w mieście Dniepr w środkowo-wschodniej części kraju. Najnowsze informacje mówią o 39 rannych, wśród których jest siedmioro dzieci oraz pięciu zabitych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama