Reklama

Reklama

Zginął prorosyjski zastępca szefa administracji Berdiańska oraz jego żona

W Berdiańsku na południu Ukrainy zabito zastępcę szefa władzy okupacyjnej Ołeha Bojko i jego żonę Ludmyłę. Kobieta była przewodniczącą komisji wyborczej odpowiedzialnej za przeprowadzenie referendum dotyczącego wcielenia obwodu zaporoskiego w skład Federacji Rosyjskiej - podał w piątek portal Meduza.

Wiadomo, że małżonkowie zginęli tuż obok należącego do nich garażu. Dotychczas nie podano szczegółów dotyczących wydarzenia.

Ołeh Bojko odpowiadał w wojskowo-cywilnej administracji Berdiańska, mianowanej przez rosyjskich najeźdźców, za zagadnienia gospodarki mieszkaniowo-komunalnej. Jego żonę okupanci mianowali szefem miejskiej komisji wyborczej odpowiedzialnej za przeprowadzenie pseudoreferendum dotyczącego inkorporacji obwodu zaporoskiego przez Rosję.

Zamachy coraz częstsze

Meduza zaznacza, że od początku wojny napływają informacje dotyczące zabójstw i zamachów na ukraińskich urzędników popierających okupację Ukrainy przez Rosję i wyznaczonych przez najeźdźcę do pełnienia stanowisk w rosyjskiej administracji. Odkąd ukraińskie siły zbrojne rozpoczęły udaną kontrofensywę na kilku odcinkach frontu, takie zamachy są coraz częstsze.

Reklama

Na przykład 6 września media poinformowały, że wskutek wybuchu bomby w samochodzie zmarł w szpitalu mianowany przez Rosję okupacyjny komendant miasta Artem Bardin.

Berdiańsk jest portowym miastem położonym na wybrzeżu Morza Azowskiego w obwodzie zaporoskim. Przed wojną zamieszkiwało go około 115 tys. osób. Jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Od początku marca miasto, podobnie jak część obwodu zaporoskiego, znajduje się pod rosyjską okupacją. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy