Reklama

Reklama

Zełenski: Wyzwalamy nasz kraj i nie okazujemy słabości

- Bronimy Ukrainy, wyzwalamy nasz kraj i nie okazujemy przede wszystkim żadnej słabości - mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym orędziu. Wypowiedział się także na temat pseudoreferendów, dotyczących przyłączenia do Rosji części okupowanej Ukrainy.

- Naszego zdania nie zmienia hałas ani żadne zapowiedzi - mówił we wtorek ukraiński lider, cytowany przez agencję dpa.

Zełenski: Mamy wsparcie naszych partnerów

- Bronimy Ukrainy, wyzwalamy nasz kraj i nie okazujemy przede wszystkim żadnej słabości - oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy wyraził wdzięczność za potępienie przez wiele krajów i organizacji planów Rosji dotyczących fikcyjnych referendów.

- Mamy pełne wsparcie naszych partnerów - powiedział.

Władze samozwańczych tzw. republik ludowych, powołanych przez prorosyjskich separatystów w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy, zamierzają przeprowadzić w dniach 23-27 września pseudoreferenda, mające na celu włączenie tych okupowanych przez Rosję terytoriów w skład Federacji Rosyjskiej. Podobny zamiar ogłosili rosyjscy namiestnicy w częściowo okupowanych obwodach chersońskim i zaporoskim na południu Ukrainy.

Reklama

Pseudoreferenda. Ostrzeżenia wobec Rosji

Tymczasem o "zwiększonych konsekwencjach" ostrzega Amerykański Departament Stanu Rosję, jeśli ta zdecyduje się zaanektować część Ukrainy. Głos w tej sprawie zabrał także główny dyplomata Unii Europejskiej Josep Borrell. W związku z planowanymi pseudoreferendami mówił o możliwości kolejnych sankcji wobec Rosji.

- Te nielegalne "głosowania" nie mogą być uznane za wyraz wolnej woli ludzi, którzy żyją w tych regionach pod ciągłym zagrożeniem i zastraszaniem ze strony Rosji - oświadczył Borrell. - Unia Europejska zdecydowanie potępia planowane nielegalne "referenda" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy