Reklama

Reklama

Zełenski w tłumie dzieci. Znów opuścił Kijów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził Zaporoże i spotkał się z ewakuowanymi mieszkańcami Mariupola - poinformował w niedzielę na Instagramie wiceszef biura Zełenskiego, Kyryło Tymoszenko.

Polityk nie podał, kiedy odbyła się wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Zaporożu.

Zaporoże. Wołodymyr Zełenski spotkał się z mieszkańcami Mariupola

Kyryło Tymoszenko opublikował w relacji na Instagramie krótkie nagrania i zdjęcia ze spotkania. Wiceszef biura prezydenta Zełenskiego napisał we wpisie: "Zaporoże. Rozmawiamy z mieszkańcami Mariupola". 

Na kadrach, które opublikował Kyryło, poza Wołodymyrem Zełenskim widać również Andrija Jermaka, szefa biura prezydenta Ukrainy.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Zełenski wizytował wojsko w Zaporożu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził też żołnierzy na froncie w obwodzie zaporoskim

"Podczas podróży roboczej do obwodu zaporoskiego prezydent Zełenski odwiedził pozycje żołnierzy ukraińskich na froncie. Szef państwa zapoznał się z sytuacją operacyjną na linii obrony" - głosi komunikat, opublikowany na oficjalnej stronie internetowej prezydenta.

Jak przekazano, Zełenski rozmawiał z żołnierzami, wręczył im odznaczenia państwowe i podarki. "Chcę wam podziękować za wielkie dzieło, za waszą służbę, za to, że bronicie nas wszystkich i naszego państwa" - powiedział. Wyraził też wdzięczność rodzinom żołnierzy.

Wołodymyr Zełenski poza Kijowem. Druga wizyta

To druga podróż Zełenskiego poza obwód kijowski od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego. 

Pod koniec maja prezydent Ukrainy odwiedził Charków. Zełenski wizytował oddziały armii ukraińskiej na wschodzie kraju. Na miejscu wręczył odznaczenia żołnierzom.

- Chcę podziękować za służbę każdemu z was. Ryzykujecie własnym życiem dla nas i naszego państwa. Dziękuję wam za obronę niepodległości Ukrainy - mówił wówczas prezydent Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy