Reklama

Reklama

Zełenski: Ukraina może tracić każdego dnia nawet 100 żołnierzy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że Ukraina codziennie może tracić "nawet stu swoich żołnierzy". Wcześniej w niedzielę ukraiński parlament przedłużył stan wojenny do 23 sierpnia.

- Ukraina może tracić nawet 100 żołnierzy każdego dnia walk - mówił Wołodymyr Zełenski, cytowany przez The Kyiv Independent.

Ukraiński parlament przedłużył stan wojenny do 23 sierpnia

Rada Najwyższa Ukrainy (parlament) przedłużyła w niedzielę o 90 dni stan wojenny, który będzie obowiązywać w kraju co najmniej do 23 sierpnia. Za zatwierdzeniem prezydenckiego dekretu przedłużającego stan wojenny, wprowadzony w związku z rosyjską inwazją, głosowała zdecydowana większość parlamentarzystów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w środę dekrety o przedłużeniu o 90 dni stanu wojennego w państwie i powszechnej mobilizacji.

Reklama

"W związku z przedłużającą się, prowadzoną na szeroką skalę, agresją zbrojną Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie, postanawiam - w oparciu o propozycję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy - przedłużyć termin stanu wojennego w kraju od godz. 5:30 w dniu 25 maja 2022 roku, na okres 90 dni" - napisano w dekrecie prezydenta. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy