Reklama

Zełenski: Sytuacja na froncie w Donbasie jest ciężka i bolesna

- Sytuacja w Donbasie jest ciężka i bolesna. Okupanci wykorzystują wszystkie dostępne im środki - a są to znaczne środki - aby osiągnąć przynajmniej jakiś postęp - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podziękował też żołnierzom za ich oddanie na froncie.

- Bachmut, Kreminna i inne terytoria w Donbasie wymagają teraz maksymalnej siły i koncentracji - powiedział ukraiński przywódca. - Dziękuję wszystkim naszym chłopcom, którzy trwają na swoich pozycjach i wciąż znajdują możliwości, by nie tylko przetrwać, ale by zabijać okupantów - dodał.

Zełenski nawiązał też do niedawnej wizyty w USA, mówiąc, że strona ukraińska zamierza jak najszybciej zrealizować wszystkie ustalenia. - Dziś odbyłem rozszerzone spotkanie dotyczące efektów wizyty w USA i realizacji porozumień. Nie będziemy tracić czasu. Jak najszybciej wdrożymy wszystko, co uzgodniono w Waszyngtonie. Tak szybko, jak to możliwe - powiedział prezydent Ukrainy.

Reklama

Zełenski dziękuje za prąd

- Chcę podziękować wszystkim pracownikom spółek energetycznych, wszystkim ekipom remontowym za to, że w tę sobotę i niedzielę - w Wigilię i Boże Narodzenie - udało się dać ludziom więcej prądu - powiedział. Dodał jednak, że według stanu na poniedziałek wieczór około 9 mln osób na Ukrainie nie ma elektryczności.

- Dziś odbyłem specjalne spotkanie z urzędnikami na temat sytuacji w energetyce i infrastrukturze. Przygotowujemy się do przyszłego roku - i to nie tylko do miesięcy zimowych. Są zagrożenia, na które trzeba reagować. Są kroki, które trzeba podjąć. I państwo na pewno je wykona - powiedział Zełenski. Wystąpienie opublikowano na profilu ukraińskiego prezydenta na serwisie Telegram.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | ​Wołodymyr Zełenski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy