Reklama

Reklama

Zełenski: Rurociągi są Rosji potrzebne, by dostarczać do Europy nie gaz, tylko problemy

Rurociągi są potrzebne Rosji tylko do tego, żeby dostarczać do Europy problemy, a nie pomagać w dostarczaniu gazu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zełenski nawiązał do zapowiedzi Gazpromu, że od 31 sierpnia jedyna działająca turbina rurociągu Nord Stream 1 zostanie zatrzymana na trzy dni w celu kontroli technicznej i dlatego nie będzie w tym okresie dostaw gazu do Niemiec.

Zełenski: Żaden z ataków nie pozostanie bez odpowiedzi

- Im dłużej państwo-terrorysta będzie pozostawał na europejskim i światowym rynku energetycznym, tym dłużej nie będzie na nim stabilności, a im szybciej wszyscy w Europie przygotują swoje systemy energetyczne do funkcjonowania w ogóle bez żadnych dostaw nośników energii z Rosji, tym szybciej będą mogli spokojnie przetrwać każdą zimę - oznajmił prezydent Ukrainy.

Reklama

Przypominając o kolejnych atakach rosyjskich m.in. w Charkowie, gdzie w środę i czwartek zginęło 21 osób, a 44 zostały ranne, Zełenski zapewnił mieszkańców wszystkich miast, które są ostrzeliwane przez wojska rosyjskie, że żaden z tych ataków nie pozostanie bez odpowiedzi.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy