Reklama

Zełenski: Rosjanie od 25 dni szukają "wyimaginowanych nazistów"

​W swoim kolejnym przemówieniu, opublikowanym w mediach społecznościowych, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skonfrontował rosyjską armię z fałszywymi przesłankami, które Kreml wykorzystał jako pretekst do rozpoczęcia wojny - poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA.

- Nadal szukają wyimaginowanych nazistów, przed którymi rzekomo chcieli chronić nasz naród i wciąż nie mogą znaleźć Ukraińców, którzy powitaliby ich kwiatami - oświadczył prezydent Ukrainy w wideo opublikowanym na Facebooku w poniedziałek.

Zełenski dodał, że "rosyjscy żołnierze nie mogą znaleźć drogi do domu i dlatego nasi wojskowi pomagają im w drodze na sąd boży", przed którym jak określił ukraiński lider "wszyscy oni otrzymają tylko jedną karę - wieczną piwnicę, wieczność w gradzie bomb, wieczność bez jedzenia, wody i ogrzewania".

Reklama

Przekazy wideo od ukraińskiego przywódcy, w których Zełenski również zwracał się do rosyjskich żołnierzy, a także do rosyjskiego narodu, stały się integralną częścią działań obronnych przed rosyjskimi atakami - podkreśla niemiecka DPA.

Wojna w Ukrainie. Celem Putina "denazyfikacja"

Prezydent Rosji Władimir Putin twierdzi, że "specjalna operacja wojskowa", która rozpoczęła się 24 lutego, ma na celu rozbrojenie Ukrainy i jej denazyfikację.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | wojna Rosji z Ukrainą

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy