Reklama

Reklama

Zełenski o Siewierodoniecku: Nasi bohaterowie nie ustępują

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował nowe nagranie wideo, w którym mówi o sytuacji żołnierzy w Siewierodoniecku. Jak przekonuje, Ukraińcy nie ustępują ze swych pozycji w ogarniętym walkami mieście w obwodzie ługańskim na wschodzie kraju.

- Nasi bohaterowie nie ustępują w Siewierodoniecku. W mieście toczą się zacięte walki uliczne - stwierdził Zełenski.

Odnosząc się do sytuacji w Donbasie, w przemysłowym regionie, w którym leży Siewierodonieck, powiedział: - Ukraiński Donbas się trzyma, trzyma się mocno!

"Walki we wschodniej części Siewierodoniecka, żołnierze zachowują kontrolę"

Jak podała ukraińska armia, "główne wysiłki wroga skupiają się" na próbie całkowitego zajęcia tego ośrodka przemysłowego.

"Nasi żołnierze zachowują kontrolę nad Siewierodonieckiem, walki trwają w jego wschodniej części" - dodał w swoim komunikacie Sztab Generalny armii Ukrainy.

Reklama

Skuteczne kontrataki wojsk ukraińskich

"W Siewierodoniecku wciąż trwają walki, Rosjanie kontynuują szturm na to miasto" - podał w komunikacie we wtorek rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Wróg nadal szturmuje Siewierodonieck, trwają działania bojowe. Nasi żołnierze zadają straty przeciwnikowi" - głosi komunikat sztabu opublikowany na oficjalnym Facebooku.

Sztab informuje, że wojska ukraińskie odparły przeciwnika w kilku miejscach w Donbasie na kierunku Bachmutu, w rejonie miejscowości: Nahirne, Berestowe, Krynyczne, Roty. Rosjanie przemieszczają swoje oddziały na kierunkach Popasnej i Mykołajiwki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy