Reklama

Reklama

Zełenski: Donbas to ziemia usłana ciałami. Rosjanie giną setkami

- Każdego dnia w obwodzie donieckim w Donbasie na wschodzie Ukrainy giną setki rosyjskich wojskowych, ziemia dosłownie jest tam usłana ciałami - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że większość poległych żołnierzy nie zostanie przywieziona z powrotem do Rosji.

- Obwód doniecki pozostaje epicentrum największego obłędu okupantów. Giną setkami każdego dnia. Ziemia przed ukraińskimi pozycjami jest dosłownie zawalona ciałami okupantów - poinformował Zełenski na nagraniu.

Zwrócił uwagę, że niektórzy rosyjscy wojskowi poskarżyli się do gubernatora Kraju Nadmorskiego na "kolosalne straty" na froncie. Jednak - jak wskazał Zełenski - gubernator skłamał, że straty wcale nie są tak duże.

Według prezydenta "nawet ciał większości z tych zabitych nie przywiozą z powrotem".

Zełenski: Wierzę, że możemy wzmocnić nasze państwa

Prezydent przekazał też, że rozmawiał z Benjaminem Netanjahu, liderem zwycięskiego bloku w wyborach w Izraelu. Jak dodał, tematem rozmowy były stosunki między dwoma krajami. - Myślę, że wszyscy wiedzą, na co kładzie nacisk Ukraina i na co kładzie nacisk w kwestii bezpieczeństwa Izrael. Wierzę, że możemy znacząco wzmocnić nasze państwa, tym bardziej, że ryzyka dla nas są pokrewne - dodał.

Reklama

Ocenił też, że "niedawna eskalacja rosyjskiego rakietowego i dronowego terroru doprowadziła tylko do tego, że świat odpowiada poprzez nową pomoc dla Ukrainy".

Reklama

Reklama

Reklama