Reklama

Reklama

Zełenski do Rosjan: Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji

- Nie poddawajcie się zbrodniczej mobilizacji, uciekajcie albo oddajcie się do ukraińskiej niewoli. Im więcej obywateli Rosji spróbuje ochronić przynajmniej swoje życie, tym szybciej skończy się ta zbrodnicza wojna Rosji - zaapelował w niedzielę w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Widzimy, że ludzie, szczególnie w Dagestanie, zaczęli walczyć o życie. Widzimy, że rozumieją, że to kwestia życia. Walczcie o niewysyłanie waszych dzieci na śmierć - każdego, kto może zostać poddany tej zbrodniczej rosyjskiej mobilizacji. Bo jeśli wy przyjdziecie odebrać życie naszym dzieciom, my nie darujemy wam życia - ostrzegł Zełenski.

Ukraiński przywódca poprosił o rozpowszechnienie jego apelu w mediach, aby dotarł do jak największej liczby rosyjskich obywateli. Stwierdził, że mobilizacja jest wykorzystywana przez Rosję nie tylko w celu przedłużenia cierpienia mieszkańców Ukrainy i dalszej destabilizacji świata, ale także aby niszczyć fizycznie przedstawicieli rdzennych ludności zamieszkujących terytoria kontrolowane przez Moskwę. 

Reklama

Mobilizacja w Rosji. Ucieczka przed poborem

Po ogłoszeniu mobilizacji przez Władimira Putina Rosjanie chcą jak najszybciej opuścić swój kraj. Bilety lotnicze wyprzedały się w mgnieniu oka. Mężczyźni szturmują przejścia graniczne, gdzie czas oczekiwania może wynieść nawet 24 godziny. 

Niektórzy śmiałkowie próbują nielegalnie przedostać się do innych państw. Niezależne media informują, że Kreml w najbliższych dniach wyda zakaz opuszczenia kraju dla mężczyzn w wieku poborowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy