Reklama

Zełenski do Muska: Przyjedź na Ukrainę i zobacz

Prezydent Ukrainy skrytykował miliardera Elona Muska. Powodem jest zaproponowany przez szefa Tesli i Twittera plan pokojowy. Wołodymyr Zełenski zaproponował Muskowi, by ten przyjechał na Ukrainę i zobaczył, jakich zniszczeń dokonała tam Rosja.

- Jeśli chcesz zrozumieć, co zrobiła tutaj Rosja, przyjedź na Ukrainę i sam zobacz to wszystko - powiedział Wołodymyr Zełenski, zwracając się do Elona Muska, na konferencji zorganizowanej przez "The New York Times".

Ukraina. Zełenski odpowiada Muskowi: Przyjedź na Ukrainę

 - A potem powiesz mi, jak zakończyć tę wojnę, kto ją rozpoczął i kiedy ona może się skończyć - dodał Zełenski.

Elon Musk wywołał kontrowersje na Twitterze w październiku propozycją planu pokojowego między Kijowem a Moskwą. Amerykański miliarder zasugerował, by Krym pozostał integralną częścią Rosji, Ukraina stała się państwem neutralnym oraz wysunął pomysł organizacji nowych referendów pod nadzorem ONZ w regionach Ukrainy "anektowanych" przez Rosjan. 

Reklama

Czytaj też: Elon Musk z planem pokojowym dla Ukrainy. Melnyk nie wytrzymał

Ukraina. Elon Musk z "planem pokojowym"

"Pokój Ukraina-Rosja: Ponowne wybory w anektowanych regionach pod nadzorem ONZ. Rosja odchodzi, jeśli taka jest wola ludu. Krym formalnie należy do Rosji. Tak jak jest od 1783 r. (do pomyłki Chruszczowa). Zapewnione zostanie zaopatrzenie w wodę na Krym. Ukraina pozostaje neutralna" - takie "rozwiązania pokojowe" zaproponował Elon Musk na Twitterze. 

Pod wpisem amerykański miliarder umieścił także ankietę. Internauci mogą zdecydować, czy zgadzają się z propozycjami Muska, czy też nie.

Na reakcję ze strony władz w Kijowie nie trzeba było długo czekać. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał: "Którego Elona Muska wolicie?".
Multimiliarderowi odpowiedział także doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. "Istnieje lepszy plan pokojowy. 1. Ukraina wyzwala swoje terytoria. W tym anektowany Krym. 2. Rosja podlega demilitaryzacji i obowiązkowej denuklearyzacji, więc nie może już zagrażać innym. 3. Przestępcy wojenni zostają doprowadzeni przed trybunał międzynarodowy" - napisał Podolak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | ​Wołodymyr Zełenski | Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy