Reklama

Zamknięte sklepy GO Sport, nie działa strona internetowa. Efekt polskich sankcji na Rosję

Błyskawiczny efekt polskich sankcji na Rosję. Od środy zamknięte są wszystkie sklepy sieci GO Sport, nie działa także sklep internetowy. "Spółka została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają jej przyszłość pod znakiem zapytania" - czytamy w komunikacie firmy. "Firma nie jest rentowna" - podano.

We wtorek minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że Polska nakłada sankcje na rosyjskich oligarchów i podmioty gospodarcze. Na pierwszej liście sankcyjnej znalazło się w sumie 50 pozycji. 

Pełna lista sankcyjna jest dostępna na rządowej stronie

Sklepy GO Sport objęte sankcjami

Wśród podmiotów gospodarczych znalazła się popularna sieć sklepów sportowych GO Sport

Reklama

Jak czytamy w uzasadnieniu, GO Sport Polska sp. z o.o. od 2019 r. był własnością francuską, następnie został kupiony przez singapurską spółkę Sportmaster Operations Pte Ltd, której rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego, w tym oligarcha Nikolay Fartushnyak, Vladimir Fartushnyak oraz Alexander Mikhalskiy, którzy są współzałożycielami jednej z największych rosyjskich sieci sklepów sportowych Sportmaster. W lutym 2021 r. Ukraina nałożyła na podmiot Sportmaster Operations Pte Ltd sankcje". 

"Z racji pozycji rynkowej zajmowanej w Federacji Rosyjskiej przez SPORTMASTER oraz osiąganych dochodów podmiot jest znaczącym płatnikiem podatków wspierających rosyjski budżet" - oceniono. 

"Nałożenie sankcji na spółkę GO Sport Polska Sp. z o. o. przyczyni się do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie" - dodano. 

Sklepy GO Sport zamknięte

Na GO Sport Polska nałożono najdalej idące sankcje przewidziane rozporządzeniem unijnym, czyli m.in. pełne zamrożenie środków finansowych. 

Od środy zamknięte są wszystkie sklepy GO Sport w Polsce, nie działa także sklep internetowy. 

Spółka opublikowała komunikat. 

Właściciele firmy GO Sport podjęli decyzję o jej sprzedaży

"W dniu 25.04.2022 r. GO Sport Polska Sp. z o.o. została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają przyszłość spółki pod znakiem zapytania. Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego" - przekazano. 

"W związku z trwającą wojną w Ukrainie, już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku Zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin - zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie" - podkreślono. 

"Firma nie jest rentowna"

"Na razie możemy komunikować jedynie fakty dotyczące dalszego sposobu funkcjonowania GO Sport Polska na rynku. W kraju firma nie jest rentowna oraz nie przynosi korzyści finansowych obecnym właścicielom od samego momentu zakupu. Pensje, VAT i podatki są płacone w Polsce" - poinformowano. 

"Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach podjętych w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia oraz związanych ze zmianami w strukturach właścicielskich" - zapewniono. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina | sankcje | Go Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy