Reklama

Reklama

Zacharowa komentuje wizytę Dudy w Kijowie. Cytuje Hitlera

Marija Zacharowa dodała wpis o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Ukrainie. Po okrojonym cytacie z polskiego prezydenta przytoczyła słowa Adolfa Hitlera.

"Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że jego kraj chce z zyskiem robić interesy na Ukrainie. Duda nazwał Ukrainę krajem 'ogromnych możliwości, wielkich perspektyw i ogromnych zasobów naturalnych'" - napisała rzeczniczka rosyjskiego MSZ na Telegramie.

Niżej zamieściła cytat z Adolfa Hitlera, bez żadnego komentarza. "Musimy zawsze wychodzić z tego, że pierwszym zadaniem tych narodów jest służenie naszej gospodarce. Dlatego musimy dążyć, kierując się interesami gospodarczymi, aby wszelkimi sposobami wydobyć z okupowanych terytoriów rosyjskich wszystko, co jest możliwe" - przytoczyła słowa przywódcy III Rzeszy.

Reklama

Prezydent Duda w Kijowie. Pomoc dla Ukrainy

Prezydent Duda, który przebywa w Kijowie, podczas konferencji został zapytany o zwiększanie przez Polskę pomocy wojskowej dla Ukrainy. - My Ukrainę wspieramy cały czas. W miarę swoich możliwości - odpowiedział. - Będziemy dalej wspierali Ukrainę na wiele sposobów - zapowiedział. 

Jak wskazał, pomocą, której udziela Polska, nie jest tylko pomoc wojskowa, ale także humanitarna realizowana przez polski rząd, ale także realizowana przez Polaków. Przypomniał także, że Polska wyposaża pięć przychodni na Ukrainie, gdzie będą mogli być leczeni zarówno mieszkańcy, ale także żołnierze, a także buduje mieszkania kontenerowe dla tych, którzy stracili dom. 

- Dyskutujemy w tej chwili o tym, w jakiej części odbudowy Ukrainy mogłaby uczestniczyć Polska - powiedział prezydent i podkreślił, że polskie firmy także są zainteresowane kooperacją na Ukrainie. - Pamiętajmy, że to nie jest tylko pomoc - to są także interesy. Chcemy robić takie interesy, które będą opłacalne i dla Polski, dla polskich firm, i dla Ukrainy, dla ukraińskich firm - dodał. 

Prezydent wyraził też nadzieję, że Ukraina będzie się odbudowywała i będzie mogła wrócić do swojego normalnego funkcjonowania, a wojna zakończy się w ten sposób, że Rosja będzie musiała opuścić terytorium Ukrainy i oddać te tereny, które dziś okupuje. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy