Reklama

Wywiad publikuje zdjęcie zdrajcy. "Każdy Ukrainiec powinien znać jego imię"

​"Każdy Ukrainiec powinien znać jego imię" - napisał ukraiński wywiad w mediach społecznościowych i opublikował zdjęcie byłego ukraińskiego żołnierza Walerija Wiktorowicza Garkawenko. Mężczyzna wziął udział w rosyjskiej agresji na Ukrainę. Podano również dane i opublikowano zdjęcie żony Wiktorowicza.

Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Jak poinformował ukraiński wywiad, wziął w niej udział m.in. były żołnierz tego kraju.

Przeszedł na stronę Rosjan

Mężczyzna obecnie jest dowódcą 25. Oddzielnego Składu Specjalnego "Mercury" Centralnego Okręgu Rosyjskiej Gwardii Narodowej. Podlegli mu żołnierze od lutego do kwietnia 2022 r. brali udział w operacji zdobycia Kijowa od zachodu. Jak podaje ukraiński wywiad, oddział Wiktorowicza jest zamieszany w zbrodnie wojenne na ludności cywilnej w obwodzie kijowskim.

Garkawenko do 2014 roku służył w Wojsku Wewnętrznym MSW Ukrainy jako zastępca dowódcy 9. Oddzielnej brygady Dowództwa Terytorialnego Krymu. Po zajęciu Krymu przez Rosję nie stawił się w wyznaczonych punktach poboru i przeszedł na stronę okupanta.

Reklama

Wywiad poinformował, że mężczyzna urodził się 4 września 1973 roku, ma żonę i dwóch synów. Na stronie wywiadu opublikowano również zdjęcie żony żołnierza oraz jej dane osobowe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy