Reklama

Reklama

Wysadzono w powietrze samochód "zdrajcy". Był w partii Zełenskiego

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Cyryl Budanow przekazał, że w obwodzie chersońskim zdetonowano samochód "narodowego zdrajcy" - deputowanego Aleksieja Kowaliowa. Przed wojną należał do partii Zełenskiego, jednak po rozpoczęciu inwazji przeszedł na stronę agresora.

Nie ma informacji, czy deputowany przeżył.

Jak przekazał UNIAN, Kowaliow po rozpoczęciu inwazji przeszedł na stronę rosyjską.

28 kwietnia partia prezydenta Zełenskiego Sługa Ludu usunęła Kowaliowa ze swojej frakcji w Radzie Najwyższej.

Zełenski apeluje o siódmy pakiet sankcji

- Siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji powinien być przyjęty tak szybko jak to możliwe - mówił we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jak informuje agencja Ukrinform Zełenski powiedział też, że sytuacja w obwodzie ługańskim jest bardzo ciężka.

- We wszystkich negocjacjach z zagranicznymi partnerami stale podkreślam, że siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji jest potrzebny tak szybko jak to możliwe. Rosja musi odczuwać narastający nacisk z powodu wojny i jej agresywnej antyeuropejskiej polityki - powiedział Zełenski.

Reklama

Dodał, że ostatnie rosyjskie groźby pod adresem Litwy, kolejna fala nacisków związanych z dostawami nośników energii i kryzys żywnościowy - to wszystko przemawia za przyjęciem siódmego pakietu sankcji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy