Reklama

Reklama

Wybuchy niedaleko Kijowa. Nocny atak rosyjskich dronów kamikaze

Okolice Kijowa nadal celem Rosjan. Wcześnie rano w czwartek siły rosyjskie ostrzelały osiedle niedaleko ukraińskiej stolicy. "Ratownicy już pracują na miejscu" - brzmi komunikat władz lokalnych, cytowanych przez agencję Reutera. "Mamy ataki na jedną ze społeczności w regionie. Wcześniej był atak dronów kamikaze" - podał na Telegramie Ołeksij Kułeba, szef wojskowej administracji obwodu kijowskiego. Brak informacji o ofiarach i stratach.

Wczesnym rankiem w czwartek zostało ostrzelane osiedle w obwodzie stolicy Ukrainy, Kijowa - poinformowała administracja regionu za pomocą komunikatora Telegram.

"Ratownicy już pracują na miejscu" - brzmi komunikat Ołeksija Kułeby, szefa wojskowej administracji w kijowszczyźnie.

Komunikat cytuje m.in. agencja Reutera. Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, gdzie miał miejsce atak, ani czy są ofiary wśród mieszkańców i jakie są straty.

"Wcześniej był atak dronów kamikaze" - podał Kułeba.

Zostańcie w domach. Nie publikujcie zdjęć i wideo

"Zostańcie w schronach, aż alarm nie zostanie odwołany. Nie naprawiajcie miejsca uderzenia, nie publikujcie zdjęć i filmów w sieci" - zaapelował Kułeba do ludności regionu.

Reklama

W sieci pojawiły się nagrania, które mają przedstawiać nocny atak w regionie kijowskim. Na wideo widać łuny eksplozji.

Władze ukraińskie poinformowały, że od poniedziałku w wyniku zmasowanych ataków sił rosyjskich na Kijów i inne miasta Ukrainy zginęło co najmniej 26 osób.

ONZ: 143 państwa potępiły Rosję. Pięć głosowało przeciw

W poniedziałek w atakach rakietowych zginęło 19 osób, ponad 100 zostało rannych. Była to największa ofensywa powietrzna Moskwy od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę 24 lutego - ocenił Reuters.

W kolejnej serii ataków we wtorek zginęło siedem osób w południowo-wschodniej części kraju. W wyniku uderzeń w wielu miejscach, w tym we Lwowie, zabrakło zasilania. Ostrzeliwane były m.in. obiekty infrastruktury energetycznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy