Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski zapowiada wprowadzenie wiz dla Rosjan

- Ukraina wprowadzi obowiązek wizowy dla obywateli Rosji od 1 lipca - powiadomił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Jednocześnie ma zostać rozwiązana umowa o ruchu bezwizowym.

- W ramach przeciwdziałania bezprecedensowym zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego, suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa zaproponowałem gabinetowi ministrów przeanalizowanie zmiany trybu wjazdu obywateli rosyjskich na terytorium Ukrainy" - napisał Wołodymyr Zełenski na Telegramie.

Jak dodał, rząd ma uchwalić "ważną decyzję", dotyczącą rozwiązania dwustronnego porozumienia o ruchu bezwizowym i wprowadzenia od 1 lipca obowiązku wizowego dla obywateli Rosji

Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją po rozpoczęciu 24 lutego inwazji.

Reklama

"Rosja nigdy nie będzie w stanie przejąć kontroli nad całą Ukrainą"

- Rosja jest teraz bardziej osłabiona i już "strategicznie przegrała" wojnę na Ukrainie. Putin stracił 25 proc. siły lądowej, zdobywając bardzo niewiele - ocenił dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin, cytowany przez stację Sky News.

Radakin ocenił, że Rosji kończą się żołnierze i zaawansowane pociski. Jego zdaniem nigdy nie będzie w stanie przejąć kontroli nad całą Ukrainą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy