Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Zachodnia artyleria działa z całą mocą

- Dokładność zachodniej artylerii, którą otrzymaliśmy od naszych partnerów, jest taka, jaka powinna być. Wreszcie zaczęła działać z całą mocą - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę wieczorem. Alarmował też, że Rosjanie odcinają mieszkańców okupowanych terytoriów od informacji o postępach broniącej się armii.

Jak dodał Zełenski, ukraińscy obrońcy "zadają precyzyjne uderzenia w składy i inne punkty ważne dla logistyki najeźdźcy, co znacznie zmniejsza jego potencjał ofensywny". - Straty okupantów będą się tylko powiększać z każdym kolejnym tygodniem - zapowiedział.

Prezydent zaalarmował też, że na okupowanych terenach na południu Ukrainy siły rosyjskie "zablokowały jakąkolwiek możliwość poznania przez ludzi prawdy o tym, co się dzieje". - Jest uniemożliwiany dostęp do sieci społecznościowych, komunikatorów i YouTube - wyliczył.

Zełenski prosi, by informować mieszkańców okupowanych miast o postępach armii Ukrainy

W związku z tym Zełenski apelował, by wykorzystywać "wszelką możliwość informowania mieszkańców" takich miast jak Chersoń i Heniczesk w obwodzie chersońskim czy Berdiańsk i Melitopol w obwodzie zaporoskim.

Reklama

- Pamiętamy o nich pamiętamy i o nich walczymy, a siły ukraińskie posuwają się naprzód. - mówił prezydent Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama