Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Wyzwolenie Ukrainy to kwestia czasu

- Damy wolnej Ukrainie więcej możliwości rozwoju niż Rosja może dać nie tylko okupowanej części naszego kraju, ale także własnemu terytorium - zapewnił prezydent Wołodymyr Zełenski w przemówieniu opublikowanym na Facebooku. W jego ocenie "nie ma wątpliwości, że wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu".

Zełenski stwierdził, że do tej pory spod rosyjskiej okupacji zostało wyzwolonych 931 miejscowości. - I choć wiele miast i mniejszych miejscowości znajduje się pod czasową kontrolą armii rosyjskiej, to wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu - ocenił.

Jak dodał, mieszkańcy Ukrainy odzyskują wolność "dzięki odwadze i mądrości naszych obrońców, wszystkich ukraińskich mężczyzn i kobiet". - Nasze państwo jest prawdziwym symbolem walki o wolność - mówił Zełenski.

Zełenski: Damy Ukrainie więcej możliwości rozwoju niż Rosja własnemu terytorium

Zdaniem prezydenta "ukraińscy mężczyźni i kobiety wykazali się prawdziwą masową gotowością do obrony Ukrainy". - W każdym wieku, w każdym stanie majątkowym, z każdym wykształceniem - wszyscy w równym stopniu walczyli o państwo - podkreślał.

Reklama

Powiedział ponadto, że "nawet teraz, gdy Rosja wciąż próbuje przejąć nasze terytorium, pokazujemy, że damy wolnej Ukrainie więcej możliwości rozwoju niż Rosja może dać nie tylko okupowanej części naszego kraju, ale także własnemu terytorium, własnemu państwu".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy