Reklama

Wołodymyr Zełenski: Rosja wróci do biednych lat 90.

- Jestem pewien, że atakując nas, zniszczą wszystko, co rosyjskie społeczeństwo osiągnęło w ciągu minionych 25 lat. I wrócą tam, skąd zaczęli się kiedyś podnosić - do biednych lat 90. - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoim najnowszym wystąpieniu.

- Okupanci nie przestają spalać swojego narodowego bogactwa w wojnie przeciwko Ukrainie - powiedział Wołodymyr Zełenski.

- Jestem pewien, że atakując nas, zniszczą wszystko, co rosyjskie społeczeństwo osiągnęło w ciągu minionych 25 lat. I wrócą tam, skąd zaczęli się kiedyś podnosić - do biednych lat 90. - dodał prezydent na nagraniu. 

Zełenski: Każda bomba ma swoją cenę

- Dopóki nie będzie pokoju na Ukrainie, sankcje na Rosję powinny być stabilnie wzmacniane - powiedział Zełenski. - Każda rakieta przeciwko naszemu krajowi, każda bomba, wystrzał mają swoją cenę - podkreślił w nagraniu.

Reklama

- Jeśli nie powstrzymamy Rosji teraz, nie ukarzemy jej, inni agresorzy na świecie zaczną inne wojny, w różnych regionach - ostrzegł prezydent.

Zaapelował, by Europejczycy zablokowali wszystkie porty dla rosyjskich statków. Wezwał też wszystkie zachodnie firmy do opuszczenia rosyjskiego rynku.

Zełenski o zbombardowanym teatrze w Mariupolu

- Pod gruzami ostrzelanego przez Rosjan teatru w Mariupolu nadal są setki ludzi, trwa akcja ratunkowa - poinformował Zełenski. Przekazał, że dotychczas udało się uratować ponad 130 osób.

Zełenski zaznaczył, że na piątek uzgodnione zostały korytarze humanitarne w obwodzie sumskim, donieckim i charkowskim.

- Z zablokowanego Mariupola do Zaporoża jest to wyjątkowo trudne. Okupanci robią wszystko, by utrudnić ruch ludzi i nie wpuścić do miasta ukraińskiego ładunku humanitarnego - dodał. - To otwarty terror - ocenił prezydent Ukrainy.

Trwają prace ratunkowe na miejscu ostrzelanego teatru w Mariupolu. Pod gruzami są jeszcze setki ludzi. - Mimo ostrzałów, wszelkich trudności, będziemy kontynuować prace ratunkowe - zapewnił Zełenski.

Co dzieje się teraz w Ukrainie? Śledź naszą relację na żywo!

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ​Wołodymyr Zełenski | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy