Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu

Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu - oznajmił w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że tego dnia rosyjskie pociski znów uderzyły w terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, która jest pod kontrolą wojska Rosji.

- To, co dzieje się teraz wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, to jedna z największych zbrodni państwa-terrorysty" - powiedział Zełenski w opublikowanym wieczorem nagraniu.

Zaznaczył, że w czwartek odnotowano kolejne rosyjskie trafienia pocisków na terenie elektrowni.

- Rosja po raz kolejny przebiła dno w światowej historii terroryzmu. Nikt więcej nie wykorzystywał elektrowni atomowej tak jawnie, by grozić całemu światu i stawiać jakieś warunki - dodał prezydent.

Zełenski: Wszyscy na świecie powinni natychmiast zareagować

Według niego na sytuację w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej "wszyscy na świecie powinni natychmiast zareagować". - Wygonienie okupantów z terytorium (siłowni) jest w interesie świata, a nie tylko Ukrainy - podkreślił.

Reklama

- Tylko pełne wycofanie Rosjan z terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej i przywrócenie pełnej kontroli Ukrainy nad sytuacją wokół siłowni są gwarancją przywrócenia bezpieczeństwa atomowego całej Europie - oznajmił szef ukraińskiego państwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy