Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski pogratulował Meloni zwycięstwa. Ona zapewniła go o poparciu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył gratulacje zwyciężczyni wyborów parlamentarnych we Włoszech Giorgii Meloni. Liderka ugrupowania Bracia Włosi zapewniła go, że może liczyć na poparcie dla sprawy wolności Ukrainy. Meloni podziękowała za gratulacje również premierom Polski, Wielkiej Brytanii i Czech.

Zełenski napisał we wtorek wieczorem po włosku na Twitterze: "Gratulacje dla Giorgii Meloni i dla jej partii z okazji zwycięstwa w wyborach. Doceniamy stałe poparcie Włoch dla Ukrainy w walce przeciwko rosyjskiej agresji".

"Liczymy na owocną współpracę z nowym włoskim rządem" - dodał ukraiński przywódca.

Meloni, niemal pewna kandydatka na premiera, odpowiedziała mu również na Twitterze: "Wie Pan, że może liczyć na nasze lojalne poparcie dla sprawy wolności narodu ukraińskiego".

Życzyła mu siły i "niezłomnej wiary". 

Giorgia Meloni zostanie najprawdopodobniej pierwszą kobietą na stanowisku premiera Włoch. Po wygranej bloku centroprawicy w niedzielnych wyborach parlamentarnych jest to niemal pewne. - Jeśli zostaniemy wezwani do rządzenia krajem, będziemy to robić dla wszystkich, by zjednoczyć naród podnosząc to, co łączy, a nie to, co dzieli - zapewniła w nocy tuż po zakończeniu wyborów głowa partii Bracia Włosi.

Reklama

Meloni dziękuję Morawieckiemu, Truss i Fali

"Brońmy razem naszych wspólnych wartości" - tak liderka partii Bracia Włosi Giorgia Meloni, zwyciężczyni niedzielnych wyborów parlamentarnych - zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego dziękując mu za gratulacje. Podziękowała także szefom rządów Wielkiej Brytanii i Czech, Liz Truss i Petrowi Fiali.

Na Twitterze liderka zwycięskiej partii i najbardziej prawdopodobna kandydatka na stanowisko premiera Włoch napisała dziękując Mateuszowi Morawieckiemu: "Brońmy razem naszych wspólnych wartości i europejskiego bezpieczeństwa".

Zwracając się do brytyjskiej premier Liz Truss zapewniła, że jest gotowa współpracować z nią i z jej rządem na rzecz "wolności, demokracji, bezpieczeństwa i dobrobytu" ich obu narodów.

Do szefa rządu Czech Petra Fiali napisała zaś: "To będzie zaszczyt wzmocnić naszą wspólną pracę dla lepszej Europy".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy