Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski najbardziej wpływowym człowiekiem według czytelników "Time"

Magazyn "Time" poinformował, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zdobył najwięcej głosów w ankiecie prowadzonej wśród czytelników. Został według nich uznany za najbardziej wpływowego człowieka świata w 2022 roku.

"Gdy w lutym rosyjskie wojska zaczęły inwazję na Ukrainę na pełną skalę, Zełenski, komik, który nie miał doświadczenia politycznego przed swoim wyborem na prezydenta Ukrainy w 2019 roku, został wciągnięty na scenę międzynarodową i jednoczył przywódców, by wspierać Ukrainę" - napisał "Time".

"Rozumiesz, że oni patrzą. Jesteś symbolem. Musisz działać tak, jak musi działać głowa państwa" - mówił w kwietniu Zełenski w wywiadzie z tą amerykańską gazetą.

Ludzie Roku według magazynu "Time"

Prezydent Ukrainy otrzymał 5 proc. spośród wszystkich głosów oddanych w ankiecie. Na drugim miejscu z 3,5 proc. głosów znalazł się przedsiębiorca Elon Musk, którego "Time" uznał w grudniu za człowieka roku 2021. Trzeci był premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, na którego głosowało 3,4 proc. uczestników.

Reklama

Na czwartym miejscu z 3,2 proc. głosów znaleźli się zbiorczo pracownicy służby zdrowia walczący z pandemią COVID-19, a na kolejnym z 3,1 proc. głosów uplasował się prezydent USA Joe Biden.

Listę stu najbardziej wpływowych ludzi świata "TIME100" na 2022 rok wybiorą redaktorzy dwutygodnika "Time". Zostanie ogłoszona 23 maja. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy