Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Każdego miesiąca potrzebujemy miliardów na obronę

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, ile kosztuje Ukrainę jeden miesiąc obrony - to około 5 miliardów dolarów. Dodał, że jeśli kraj ma sprostać, to potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej.

- Dla Ukrainy obrona przed rosyjską agresją oznacza każdego miesiąca dziurę w budżecie w wysokości około 5 miliardów dolarów - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo, wyemitowanym w czwartek późnym wieczorem.

- Jeśli mamy sprostać w tej wojnie o wolność, to potrzebujemy natychmiastowej i pełnej pomocy finansowej - stwierdził Zełenski.

Jego zdaniem zagraniczni partnerzy Ukrainy nie powinni tej pomocy traktować jako wydatku lub prezentu. - To jest wasz wkład w wasze własne bezpieczeństwo. Wspólnie musimy powstrzymać rosyjską agresję - pokreślił ukraiński prezydent. 

Reklama

Wykorzystanie majątków oligarchów do odbudowy Ukrainy

- Unia Europejska szuka sposobów na wykorzystanie zamrożonych aktywów rosyjskich oligarchów do sfinansowania powojennej odbudowy Ukrainy - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen w telewizji ZDF. 

- W każdym razie my także będziemy musieli współfinansować odbudowę Ukrainy - podkreśliła szefowa KE i dodała: TAK dla inwestycji, ale jednocześnie konieczne są w Ukrainie reformy, na przykład w kierunku walki z korupcją i odbudowy praworządności (...) Tego chce także Ukraina i rozmawiałam o tym w czwartek z prezydentem Zełenskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy