Reklama

Reklama

Wołodymyr Zełenski: Donbas został całkowicie zniszczony. Tam jest piekło

W Donbasie okupanci próbują wywierać jeszcze większą presję. Tam jest piekło - alarmuje prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

- Siły rosyjskie "całkowicie zniszczyły" Donbas, region na wschodzie Ukrainy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo, wyemitowanym w czwartek późnym wieczorem. Oskarżył Rosjan o prowadzenie bezsensownych bombardowań.

- W Donbasie okupanci próbują wywierać jeszcze większą presję. Tam jest piekło - i to nie jest przesada - podkreślił Zełenski. 

Cmentarze dla zmobilizowanych przez Rosjan mieszkańców Donbasu

Na wschodzie Ukrainy otwarto nowe cmentarze dla zmobilizowanych przez Rosjan mieszkańców okupowanych części obwodów donieckiego i ługańskiego - poinformowała w czwartek agencja UNIAN.

Reklama

Według obrońców praw człowieka, na których powołuje się ukraińska agencja Rosjanie - w celu uniknięcia niepokojów społecznych - podjęli decyzję o chowaniu poległych rekrutów na nowych cmentarzach budowanych na zajętych obszarach wschodniej Ukrainy.

Ukraińskie media doniosły wcześniej o tajnym pogrzebie 74 wojskowych pochowanych na południowym zachodzie Rosji. "Władze na Kremlu kontynuują działania, które służą ukryciu liczby i personaliów żołnierzy poległych podczas 'specjalnej operacji wojskowej'" - napisał 11 maja dziennikarz agencji UNIAN Roman Cymbaliuk.

Reklama

Reklama

Reklama