Reklama

Reklama

Wojska ukraińskie zniszczyły dwa składy rosyjskiej amunicji

Dowództwo Południe sił zbrojnych Ukrainy poinformowało, że na południu kraju wojsko Ukraińskie zniszczyło w ciągu doby dwa kolejne magazyny z rosyjską amunicją. Po stronie okupantów zginęło 35 żołnierzy. Zniszczeniu uległo również 11 pojazdów i jednostek sprzętu opancerzonego.

W komunikacie, którego treść przekazała w niedzielę agencja Interfax-Ukraina poinformowano, że zniszczony personel i sprzęt przeciwnika skoncentrowane były w Wysokopilli. Dwa rosyjskie magazyny amunicji zostały trafione w Dudczanach i Dawydowym Brodzie, a we wsi Woskresenske - punkt dostawczy. Są to miejscowości położone w obwodzie chersońskim.

Trwa ustalanie dokładnych strat przeciwnika - powiadomiło dowództwo Południe. Ogółem sytuację na południu kraju określono jako "trudną, ale kontrolowaną". Komunikat ukazał się także na Facebooku:

Reklama

 

Wojna w Ukrainie

 

Wojna w Ukrainie trwa już 186. dni. Od 24 lutego wojska Rosyjskie spowodowały olbrzymie straty w tym kraju. 

Od marca okupanci zajmują Zaporoską Elektrownię Atomową, a od kilku tygodni nasilili swoje działania na jej terenie. Zwożą żołnierzy i sprzęt, który w elektrowni nie powinien się znajdować. Wojska Ukraińskie natomiast od 9 sierpnia przeprowadzają ataki na okupowany Krym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy