Reklama

Reklama

Wojska Rosji mają zająć obwód doniecki. "Putin wydał rozkaz". Padła data

15 września - do tego dnia wojska rosyjskie maja zająć cały obwód doniecki w Ukrainie. Zdaniem przedstawiciela ukraińskiego sztabu generalnego gen. Ołeksija Hromowa taki rozkaz wydał prezydent Władimir Putin.

Podczas czwartkowego briefingu Ołeksij Hromow powiedział, że "rosyjskie wojska okupacyjne po raz kolejny dokonują korekty swoich planów i działań zgodnie z rozkazem Putina o dojściu do granic obwodu donieckiego do 15 września".

Jak mówił wojskowy, podsumowując sytuację na froncie, przeciwnik nadal kontroluje okupowane tereny obwodów charkowskiego, ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego, chersońskiego i mikołajowskiego. "Usiłuje także stworzyć sprzyjające warunki do wznowienia natarcia" - powiedział Hromow.

"Rosjanie planują wznowić ofensywę w Doniecku"

Rosjanie przegrupowują swoje siły i przerzucają je na okupowane terytoria, prawdopodobnie w celu wznowienia ofensywy w rejonie Doniecka.

Reklama

Według informacji strony ukraińskiej rosyjskie dowództwo podjęło decyzję o rozformowaniu 31. samodzielnej brygady powietrznodesantowej i 22. samodzielnej brygady specjalnego przeznaczenia z powodu dużych strat. 

- Przy życiu zostało tam mniej niż 20 proc. składu osobowego - oświadczył Hromow.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy