Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. W Azowstalu Rosjanie przetrzymują kobiety. Dwie są w ciąży

W Azowstalu Rosjanie wciąż przetrzymują w niewoli około 2 tys. ludzi. Wśród nich jest 50 kobiet. Dwie są w ciąży - powiedziała przedstawicielka pułku Azow Ołena Tołkaczowa.

Wyjaśniła ona, że z zakładów Azowstal w ukraińskim Mariupolu, których bronił pułk Azow, wyprowadzonych zostało około dwóch tysięcy ludzi.

- Ponad 900 z nich to właśnie "azowcy". Byli tam także cywile, bardzo dużo kobiet - powiedziała Tołkaczowa portalowi Ukraińska Prawda. Dodała, że dwie kobiety były w ciąży i u jednej z nich powinno teraz nastąpić rozwiązanie. Druga, która należała do pułku Azow, jest w czwartym miesiącu ciąży.

W rosyjskiej niewoli są obrońcy z Azowstalu

Według szacunków ukraińskich w niewoli przebywa wciąż ponad 2 tys. żołnierzy, którzy bronili się w ukraińskim kombinacie metalurgicznym Azowstal. Część z nich była przetrzymywana w obozie w Ołeniwce, który został ostrzelany pod koniec lipca przez wojska rosyjskie, co zostało uznane za zbrodnię wojenną. 

Reklama

Prócz pułku Azow, wchodzącego w skład ukraińskiej Gwardii Narodowej, w kombinacie znajdowali się żołnierze piechoty morskiej, funkcjonariusze służby granicznej i policji.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy