Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie: Ukraiński atak w Melitopolu. Zginęło ponad 100 Rosjan

W wyniku ataku sił ukraińskich z wykorzystaniem systemów rakietowych HIMARS w nocy z niedzieli na poniedziałek w okupowanym przez wojska rosyjskie Melitopolu zginęło ponad 100 rosyjskich żołnierzy - powiadomił Iwan Fedorow, mer miasta lojalny wobec władz w Kijowie. Siły rosyjskie straciły także znaczną ilość sprzętu wojskowego.

"Dziś w nocy nastąpiło uderzenie z użyciem precyzyjnych rakiet HIMARS na punkty tymczasowej dyslokacji wojsk okupacyjnych" - oświadczył Iwan Fedorow. Jak dodał, Rosjanie stacjonowali w tymczasowych koszarach w obiektach przemysłowych w różnych częściach Melitopola, miasta w obwodzie zaporoskim. 

W komunikacie na serwisie Telegram mer napisał, że w wyniku ostrzału Rosjanie stracili ponad 100 ludzi i znaczną ilość sprzętu wojskowego.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie nie są w stanie przeciwstawić się HIMARS-om

"W zeszłym tygodniu okupanci przerzucili znaczną część obrony przeciwlotniczej z Melitopola do Chersonia. Dzisiejsza noc przyniosła najlepsze rezultaty i świadczy o tym, że pozostawione oddziały obrony przeciwlotniczej wroga nie są w stanie przeciwstawić się HIMARS-om" - oznajmił Fedorow.

Reklama

Wyraził nadzieję, że to osłabienie rosyjskiej obrony przeciwlotniczej tworzy warunki do "skutecznej kontrofensywy ukraińskiej na kierunku Melitopola"

Reklama

Reklama

Reklama