Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Ukraińcy znaleźli rosyjskiego żołnierza. "Zgubił się"

We wsi Ostrołucze na wschód od Kijowa został zatrzymany rosyjski kaemista, który zgubił się, gdy przebywał na tych terenach z wojskami okupacyjnymi - podała ukraińska policja w komunikacie opublikowanym na Telegramie.

"We wsi Ostrołucze, w rejonie (powiecie) baryszewskim, pracownicy bezpieczeństwa wewnętrznego policji wraz z żołnierzami Sił Zbrojnych Ukrainy i obrony terytorialnej wpadli na trop ukrywającego się żołnierza sił wroga" - czytamy we wpisie.

Jak się okazało, 21-letni żołnierz pochodzący z Tatarstanu, obsługujący karabin maszynowy w brygadzie zmechanizowanej, najpierw się zgubił, a potem "druga armia świata" go porzuciła - ustaliła policja. 

Wojna w Ukrainie

Rosyjskie wojska opuściły okolice Kijowa po tym, jak ofensywa w tym regionie zakończyła się dla wojsk Putina fiaskiem. Jak wynika z ustaleń wywiadu, Rosjanie spodziewali się przejęcia władzy nad Ukrainą po kilku dniach swojej inwazji. Ukraińcy stawili jednak opór, który spowodował nie tylko trudność w realizacji tego planu, ale i wycofanie się wojsk z większości ukraińskiego terytorium. 

Reklama

Żołnierze Putina przenieśli się następnie na wschód kraju, gdzie usiłują zdominować okolice Doniecka i Ługańska. Trudna sytuacja panuje m.in. w Mariupolu, w którym broni się ostatni bastion - wojskowi i cywile zgromadzeni w zakładach Azowstal. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy