Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Traktor wjechał na minę. W pobliżu znaleziono następną

W rejonie Czernihowa na północy Ukrainy podczas prac polowych traktor wjechał na pozostawioną przez Rosjan minę - poinformowała w poniedziałek Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Do tej pory ukraińscy specjaliści przy pomocy zagranicznych ekspertów zneutralizowali już 80 tys. min i innych materiałów wybuchowych.

Jak wynika z komunikatu, kierowca traktora został przewieziony karetką do szpitala. "Był w stanie krytycznym. Niestety, z powodu odniesionych ran, zmarł" - podano w komunikacie ukraińskich służb ratowniczych.

Traktorzysta nie żyje. Najechał na minę

"Pirotechnicy sprawdzili następnie okolicę pod kątem innych materiałów wybuchowych i znaleźli jeszcze jedną minę przeciwpancerną" - dodano.

Ratownicy z Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ponowili apel o unikanie poruszania się po niesprawdzonych polach, drogach leśnych czy działkach.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Według Międzynarodowego Centrum Rozminowywania Humanitarnego w Genewie (GICHD) oczyszczanie terenów Ukrainy z min i niewypałów potrwa lata i problem ten - już zagrażający życiu milionów ludzi - utrudni proces odbudowy kraju i powrót osób, które uciekły przed wojną. 

W opublikowanym 13 maja raporcie zaznaczono, że ukraińscy specjaliści przy pomocy zagranicznych ekspertów zneutralizowali już 80 tys. min i innych materiałów wybuchowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy