Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Rosyjska "elita wojsk lądowych" przegoniona. Ukraińcy triumfują

Armia ukraińska podała, że przejęła kontrolowany wcześniej przez wojska rosyjskie Trościaniec w obwodzie sumskim na północy Ukrainy i wyparła stamtąd siły rosyjskiej kantemirowskiej dywizji pancernej.

W komunikacie na Facebooku ukraińska 93. samodzielna brygada zmechanizowana Chołodnyj Jar oświadczyła, że "przy pomocy obrony terytorialnej i miejscowych partyzantów" oswobodziła Trościaniec. "Udało się wygonić z miejsca elitę rosyjskich wojsk lądowych - kantemirowską dywizję pancerną" - podkreślono w komunikacie.

Strona ukraińska przekazała, że wojska rosyjskie pozostawiły w Trościańcu broń, sprzęt i amunicję. W komunikacie 93. brygady na Facebooku zaznaczono, iż stanowi on informację oficjalną. 

Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego i od tego czasu siły rosyjskie prowadzą nieprzerwane działania militarne na terenie niepodległego kraju sąsiedzkiego. Choć strona rosyjska spodziewała się błyskawicznego zajęcia Ukrainy, to plany te do tej pory nie zostały spełnione. Ukraińcy stawiają dzielny opór i nie tylko bronią się w miejscach atakowanych przez wojska Putina, ale i prowadzą ofensywę, odzyskując przejęte przez Rosjan obszary.

Reklama

Rosyjscy wojskowi dopuszczają się na okupowanych terenach zbrodni wojennych. Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie na wschodzie kraju, m.in. w Mariupolu, gdzie ludność cywilna wywożona jest na odległe rosyjskie terytoria. Miasto, doszczętnie niszczone przez Rosjan, odcięte jest od świata zewnętrznego. Pojawiają się bulwersujące doniesienia o ludziach umierających z głodu na ulicach i zabijaniu cywilów. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy